Gangbang з м’ячем

У чому секрет популярності футболу? Та в тому, що для нього нічого не потрібно. Тільки м’яч, більш менш рівна майданчик (і то не обов’язково) і ентузіазм. До речі, можна з таким же успіхом штовхати пляшку або щось інше. Саме завдяки своїй простоті у футбола така висока популярність. А там, де висока популярність, з’являються наслідувачі. Досить забавні, до речі. Виходить дуже весела, а іноді навіть химерна альтернатива звичному футболу. І ось як вона виглядає.

Футдаблбол

Футдаблбол – це не просто слово, яке неможливо вимовити в нетверезому стані, це перш за все така різновид дворового футболу, в яку грають, як не складно здогадатися по назві, двома м’ячами відразу. І придумали його… на Україні. Творці говорять, що на подібний винахід їх надихнув Старий Хоттабич, який подарував кожному футболісту по м’ячу. До речі, на Україні його так і називають – український футбол.

Ось що для цього потрібно:

– поле і ворота – таких же розмірів, як і в класичному футболі;

– м’ячі – мають сферичну форму, вагу – 410-450 грамів, довжину окружності – 68-70 сантиметрів. Кольори – блакитний та жовтий;

– гравці і заміни: кількість гравців – 11, кількість замін необмежена;

– арбітри: суддівська бригада складається з п’яти арбітрів; за перебігом матчів стежать два арбітра в полі, два бічних і резервний. Прапори бічних асистентів арбітра пофарбовані в колір м’ячів, а свистки арбітрів в поле видають різні звуки, щоб гравці і глядачі зрозуміли, який м’яч арбітр має на увазі.

Офсайдів в українському футболі немає.

Розібратися в правилах гри може тільки… Та ніхто не може. Під час першого офіційного матчу гравці дізналися правила незадовго до початку гри. Розібратися в суті забави їм так і не вдалося. Та й як це можливо, якщо правила змінюються чи не щомісяця. Зате самі українці в повному захваті від своєї народної забави.

Рашбол

Але якщо є український футбол, то десь обов’язково повинен бути і російська. Саме таку неофіційну назву носить «рашбол», або просто «швидкий футбол». Вигадали його у Владивостоці, а якщо бути точніше, в славному ДВГУ. Мета гри – забити у ворота суперника більшу кількість разів. По суті, це той же самий футбол. Тут навіть є офсайди, як у старшого побратима.

Майданчик ділиться на зони, в кожній – свій гравець. Пасувати не можна підходити близько до чужих воріт – теж. Облік очок ведеться після кожного тайму.

Рашбол потихеньку вибирається за межі країни. В Європі його називають російським футболом. Гра не дуже проста для сприйняття і навряд чи інтерес до неї найближчим часом підвищиться. Рашболу уготована доля екзотичної забави, що, в принципі, не так вже й погано.

Тристоронній футбол

Poradi.ком.ua_2.07.2015_8FqfZVaas6lH3

У дитинстві найпоширенішою проблемою було поділитися порівну на команди, та так, щоб на полі не було надто багато людей. У таких випадках доводилося ділитися на 3 команди. Причому одна з них нервово чекала своєї години, з небажанням спостерігаючи за тим, як грають «ці придурки».

Ось саме для таких моментів і був створений тристоронній футбол.

Метою гри є забивання голів у ворота суперника і одночасно утримання в недоторканності власних воріт. І відбувається це не на класичному футбольному полі, а на майданчику, що має форму рівностороннього шестикутника з трьома воротами, розташованими на кожній другій межі. Гра ведеться одним м’ячем. Матч триває 3 тайми по 12 хвилин. Перемагає команда, яка пропустила найменше м’ячів, ніж суперники.

Гра дарує кожному гравцеві вибір. А що, багато противників, вибирай будь-якого і забивай.

До речі, спочатку гра являє собою теоретичний проект данського художника Асгера Йорна. Правда, сам художник так і не дожив до першого матчу в далекому 1993 році. З філософської точки зору головною перевагою гри, на думку автора, є відсутність драми. Передбачалося, що тристоронній футбол сприяє розвитку навичок спілкування між колективами.

Шоубол

Що таке шоубол? Постараємося пояснити. На адаптованої хокейній коробці 40 на 20 метрів із штучним покриттям виходять п’ять гравців і починають грати в нещадний футбол. Грають або два тайми по 20 хвилин, або 4 тайми по 15 хвилин – все залежить від того, як гравці вирішать. Від хокею цей вид спорту взяв не тільки майданчик, але і кількість замін. Їх можна робити скільки завгодно. Можна навіть замінити воротаря на польового. Та й робити їх можна прямо по ходу матчу, без зупинок. Біжиш собі, біжиш, а потім – ХОП, і на лавці.

По суті, це звичайний дворовий футбол: можна грати від бортика, немає офсайдів. Правда, заборонені підкати. За грубу гру караються віддаленням на 5 хвилин без заміни або на 10 хвилин з правом заміни. Ну, а за неподобство з поля виганяють на весь матч без права заміни.

Професійні ліги шоубола є в США, Канаді, Німеччині, Мексиці та Бразилії. Однак ця різновид футболу примітна іншим: на подібних майданчиках нерідко можна зустріти таких футбольних динозаврів, як Марадонна і П’єр ван Хойдонк. Пенсіонери люблять труснути старовиною на благодійних матчах. А що, поле маленьке, багато бігати не доведеться.

Панна

Панна не має ні найменшого відношення до України чи Польщі. Тим більше, що гра-голландська. Вірніше, гра зародилася в колишньої голландської колонії в Латинській Америці – Суринамі, а вже в «країні тюльпанів» перетворилася на солідний вид спорту.

Саме слово «panna» у голландській інтерпретації означає кидок м’яча між ніг. У цій же фразі закладений буквально весь сенс гри, який полягає в тому, що спортсмен за допомогою свого багатого арсеналу граундов повинен за 3 хвилини поєдинку навмисно прокинути м’яч між ніг суперника (або, як кажуть у дворі, «очко»), після чого забити м’яч у мініатюрні ворота. У дворі, як правило, в класичний вид панни відіграють 1 на 1. Змагання проходять на невеликому, заздалегідь обгородженому круглому полі (6 х 3 м). Забити, до речі, теж складно. Розмір воріт – 50 см завширшки, 30 см у висоту. Як розумієш, тут перш за все важлива техніка, вміння обводити і накручувати. Контроль м’яча у паннщиков відмінний. До речі, за кидок «на очко» дають два очки. За гол одне. Так що головне в цьому виді спорту – контролювати своє междуножье.

До речі, в Росії вже є свої панна-клуби. Їх не так багато по країні, але достатньо, щоб провести кубок Росії.

Болотний футбол

Закостенілий Muckers боротися, щоб виграти проти Дануна кельтських прихильників клубу у фіналі 2007 міжнародний турнір з футболу на болоті

Щорічно у фінській селі Хюрюнсалмі відбувається щось. Натовпи людей з усього світу кидаються в бруд і починають ганятися за м’ячем. Це називається Чемпіонатом світу з болотного футболу. Якщо у тебе у дворі замість коробки купа бруду, сміливо діліться з друзями на 6 осіб і починайте катати м’ячик 2 тайми по 13 хвилин. Ось і всі правила забави.

До речі, є приємний бонус: штрафні у цьому виді спорту виконуються руками. Тому що зробити замах ногою архіскладно.

У Росії теж є свій турнір з грязьовий забаві. Проводиться на Мявринском болоті між селами Поги і Нова Тосненського району Ленінградської області. Так що збирай команду кнурів – і вперед, за грязьовими трофеями!

Пляжний футбол

Роботи.ком.ua_2.07.2015_2hqCwrPsugoeG

4 польових і один воротар топчуться на гарячих пісках 3 тайми по 12 хвилин до перемоги! Ніяких, нічиїх – це непримиренний спорт. Це пляжний футбол. Це єдиний футбол, в який вміє грати наша збірна, але виграючи великі змагання, вона отримує в подарунок тільки Ipad на всю команду.

Зараз пляжний футбол виріс в серйозний вид спорту. Все завдяки тому, що такі генії газонного футболу, як Кантона і Ромаріо, Хуліо Салінас і Зіко, в свій час вирішили пограти на сипучих пісках. Вийшло непогано.

Пляжний футбол – дуже видовищний вид спорту, в якому вкрай важливі техніка і витривалість. Скакати по барханах і при цьому точно бити досить складно. А в першу чергу це відмінний варіант активного морського відпочинку. Зараз на багатьох пляжах стоять ворота, так що пограти зможеш навіть ти. Можливо, у тебе не вийде таких ефектних удари в падінні, але задоволення ти обов’язково отримаєш.

Фрістайл

Що сказати про фрістайл? Це така радянська група, яка виконала безсмертний хіт про «ах, яку жінку». А ще це запаморочливі трюки з футбольним м’ячем. Якщо у футболі тебе насамперед цікавить техніка, а не командна гра, якщо ти впивається майстерністю і фитами, а не голами і просто любиш покрасуватися, фрістайл до твоїх послуг. З ним не так все просто, існують свої окремі дисципліни:

– Lowerbody / Air Moves (ейр мувз або ловеры). Хитрощі з м’ячем, що знаходяться в повітрі. Це найбільш популярні руху серед більшості сучасних фрістайлерів. Кілька складних фінтів, скоєних поспіль, називаються «комбо», а трюки, що йдуть підряд, без «подбития» між ними, називаються nt комбо.

– Upperbody (апперы). Більшість трюків виконуються на голові, грудях і плечах, без використання рук.

– Sitting (ситінг). Всі трюки виконуються з положення сидячи на землі.

– Groundmoves (граунды). Це звичайні футбольні обманні рухи, але виконуються без опонента. Вони найбільше нагадують танець сальса.

Все-таки є своя принадність у фрістайлі. Завдяки йому розумієш, що з футбольним м’ячем можна витворяти все, що завгодно, а головне, робити це красиво. Майстерність деяких фрістайлерів вражає, і нехай більшість з них не дуже грає у великий футбол, але я б не відмовився послати кілька гравців нашої збірної на стажування до гуру футбольного трюкацтва – футболісти можуть відмінно фристайлить (згадай старовину Роналдіньо). Хоча б до російським, бо у нас теж є відмінні фрістайлери.