Що ти міг купити в СРСР і в наш час за 1 рубль

Poradi.ком.ua_19.07.2016_17lTF9sq9ltUt

Ти пам’ятаєш, що можна було купити в СРСР за 100 копійок? Звичайно ж, не пам’ятаєш, ти ж ще зовсім молодий, але напевно чув від своїх батьків, що всього на 1 рубль можна було непогано закупитися в місцевому магазині. Зараз же ти навіть не зможеш назбирати 100 копійок окремими монетами, не кажучи вже про те, щоб придбати на них хоч які-небудь товари. Але не варто сумувати, ми все-таки змогли розшукати дещо для тебе!

Що ти міг купити в СРСР за 1 рубль

Коробка сірників в радянські часи коштувала 1 копійку, тобто за 1 рубль — 100 коробок тобі були забезпечені.

Дві пачки пельменів «Росіяни» по 50 копійок за упаковку.Цілих 100 склянок газованої води без сиропу і 33 склянки газованої води з сиропом, для особливо багатих.

Чоловіча стрижка коштувала близько 20 копійок, що дозволило б тобі підстригтися цілих 5 разів на 1 рубль.Якщо ти любиш почитати, то міг би придбати аж 100 газет «Піонерська правда».

Любителі поїсти могли купити 10 пиріжків з справжнім радянським м’ясом по 10 копійок за один, а з капустою — цілих 25 штук.Березовий сік в радянський час коштував 10 копійок за склянку, а це значить, що ти зміг би купити близько 2-х літрів цього корисного напою.

Для любителів солодкого, за 1 радянський рубль можна було затаритися п’ятьма пломбирами — по 20 копійок за пачку.Буханець хліба за 20 копійок. Звучить як фантастика, але в СРСР можна було купити цілих 5 штук за 1 рубль.

Приблизно 10 кілограмів картоплі ти забрав би з собою з ринку, маючи всього рубль в ті часи.

***

Що можна купити за 1 рубль зараз

На відміну від 100 коробок сірників в СРСР, в наш час ти можеш придбати лише один з цінником в 80 копійок.

Є всілякі акції, на яких можна урвати що-небудь за копійки. Простіше всього їх шукати на спеціальних сайтах в інтернеті. Мова, звичайно, не йде про дорогих гаджетах і подорожах за кордон, але дещо-що стоїть за рубль ми все-таки змогли знайти. У додатку Дисконто для iOS і Android розкажуть як купити пляшку «Пепсі» всього за 1 рубль. Нічого складного. Після невеликих маніпуляцій ти зможеш забрати покупку в найближчому магазині «Перехрестя Експрес». Причому, придбати можна відразу 5 пляшок «Пепсі» за один раз.Одна цибулина вагою 90 грам обійдеться тобі в той же рубль, що звичайно здивує продавця, але це вже зовсім інша історія.

Зараз у великих містах стали популярні автомати з чистою водою. У них 1 літр води коштує 3 рубля. Так що якщо ти випив свою пляшку газованої води 0,33 літра, то можеш заповнити її знову всього за 1 рубль.Останнім часом стали модними Антикафе, в яких ти платиш тільки за час перебування, а не за замовлену їжу. Так ось, за 1 рубль, ти зможеш провести цілих 30 секунд в такому місці.

Немає такого закону, який заборонив би тобі купити в супермаркеті одну картоплину, приблизно 70 грам. Вона обійдеться тобі як раз в 1 рубль. Інша справа, що на пакет не вистачить і доведеться нести її в руках.З попереднього пункту випливає, що якщо у тебе буде ще один карбованець, то ти цілком зможеш купити простий пакет і покласти свою картоплину, вагою 70 грамів, у нього.

Якби в магазині все продавалося на вагу, то ти зміг би придбати: 40 грамів спагетті\25 грам цукру\2 карамельки або ж 15 грам рису.