Найтитулованіший олімпійський чемпіон

Завоювати олімпійську медаль – вища досягнення у кар’єрі кожного спортсмена. Для цього він готовий працювати десятки років, відвідувати тренування по три рази в день, дотримуватися правильного харчування і навіть отримувати травми. Все це заради одного єдиного титулу, який принесе йому всесвітню славу і повагу і занесе його ім’я в історію. Золота олімпійська медаль особливо цінна, але є й такі спортсмени, яким вдалося завоювати її не один, а кілька разів. Отже, нижче будуть представлені олімпійці, сходження на найвищу сходинку п’єдесталу як мінімум 8 разів. Вони є представниками різних країн та спортивних дисциплін, але їхні успіхи однаково гідні пошани і захоплення.

Майкл Фелпс — найтитулованіший олімпійський чемпіон

Єдиним олімпійцем, за свою кар’єру завоював більше 10 золотих медалей Ігор, став Майкл Фелпс. Цей воістину найтитулованіший олімпійський чемпіон має на своєму рахунку 23 нагороди вищої проби, які він почав отримувати ще в Афінах. Виступає спортсмен в плавальному басейні, причому йому даються практично всі дисципліни в цій локації: плавання вільним стилем, батерфляєм, на спині, брасом, не кажучи вже про естафетних гонках. Являє Фелпс команду США.

Майкл Фелпс

У великий спорт плавець потрапив випадково: прийшов в басейн для підтримання загальної фізичної форми та відновлення здоров’я, а виявив у себе справжній талант і прекрасні дані. У 15-річному віці Фелпсу вперше довірили представляти країну на Олімпійських Іграх, але він тоді посів лише п’яте місце. Зате через 4 роки йому підкорилося більшість дисциплін, що поклали в його скарбничку 6 золотих та 2 бронзові медалі. На наступних Іграх в 2008 році Майкл став чемпіоном абсолютно у всіх номінаціях, в яких виступав. Цей рекорд ще нікому не вдалося побити.

Багаторазовий рекордсмен світу Майкл Фелпс

Майкл Фелпс – легендарний спортсмен, гордість США, 50-кратний чемпіон країни і 3-кратний чемпіон світу. Його знають всі, хто хоч якось цікавиться сучасним спортом. Плавець з’являється на рекламних плакатах, бере участь у всіляких акціях і телепередачах, заробляючи на цих кампаніях мільйони доларів щорічно.

Лариса Латиніна

До 2012 радянська гімнастка Лариса Латиніна була абсолютною чемпіонкою за кількістю медалей, завойованих на Олімпіаді. В її арсеналі числилися 9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові нагороди, отримані у всіх існуючих дисциплінах спортивної гімнастики: вправи на брусах і на колоді, опорний стрибок, багатоборство, вільні вправи. На Олімпійських Іграх в Лондоні цей показник був побитий Майклом Фелпсом, досі не завершили свою кар’єру і продовжують поповнювати олімпійську скарбничку.

Пааво Нурмі

Чемпіонство за кількістю нагород у легкій атлетиці належить фінському марафонцу Пааво Нурмі, який має на рахунку 9 золотих та 3 срібні медалі. Шлях спортсмена був нелегкий: володіючи відмінними фізичними даними для бігу на довгі дистанції, Нурмі в зовсім юному віці був змушений перервати тренування і піти на роботу, так як його батько загинув, а сім’ї були потрібні гроші.

Пааво Нурмі

Пізніше він повернувся у спорт і приступив до наполегливим тренуванням, результат від яких був помітний вже у 16-річному віці, коли фін показав себе на офіційних змаганнях і пробігла крос на 3 км за 10 хвилин 6 секунд.

Після служби в армії Нурмі почав свою олімпійську кар’єру. Спочатку йому підкорився Антверпен, приніс 3 нагороди вищої проби, потім Париж, підсумком якого стали 5 золотих медалей, а потім і Амстердам, поклав у скарбничку 1 золото та 2 срібла. Після третьої Олімпіади Пааво зрозумів, що вік дає про себе знати, і хотів тріумфально завершити кар’єру на Іграх 1932 року, проте МОК відсторонив його від участі, як тільки дізнався, що марафонець бере участь у непрофесійних забігах і отримує за це чималі суми.

Скульптура Пааво Нурмі (Фінляндія)

Нурмі був удостоєний пам’ятника, встановленого на його батьківщині, і право нести олімпійський факел в 1952 році в Гельсінкі. Він став народним героєм, слава про який досі не розсіялася.

Марк Спітц

Марк Спітц

Ще одна легенда американського плавання – Марк Спітц, який завоював 9 золотих, 1 срібну та 1 бронзову нагороди всього на двох Олімпіадах 1968 і 1972 років. Перший виступ на змаганнях такого масштабу принесло плавцеві 2 золота, видобутих у складі національної збірної. Вже через 4 роки у всіх дисциплінах, де був заявлений Спітц, він став незаперечним чемпіоном, здобувши 7 золотих медалей і став найтитулованішим американцем Ігор у Мюнхені.

Карл Льюїс

Американцеві Карлу Льюїсу належить першість у кількості легкоатлетичних дисциплін, в яких він був заявлений на Олімпійських Іграх. До завершення спортивної кар’єри на його рахунку було 9 золотих і 1 срібна нагороди. Першою Олімпіадою, в якій спортсмен взяв участь, стала Олімпіада 1984 року, що проходила в Лос-Анджелесі. У Москву в 1980 році Льюїс не потрапив, так як США проігнорували змагання в СРСР з відомих політичних причин.

Карл Льюїс

Легкоатлет став чемпіоном у таких видах, як біг на 100 метрів, стрибки у довжину, естафети та інші. Він входив до складу збірної США на Іграх в Сеулі, Барселоні, Атланті, де показав себе як справжній борець і справжній переможець. Але все ж одна медаль вищої проби дісталася Карлу вже після оголошення результатів: канадець Бен Джонс, який фінішував першим у забігу на 100 метрів, пізніше був знятий зі змагань за вживання допінгу, а його чемпіонство перейшло до Льюїсу.

Легкоатлет Карл Льюїс

Закінчення спортивної кар’єри універсального атлета довелося на 1997 рік. До цього часу він встиг стати учасником баскетбольної та футбольної ліги зважаючи своєї неймовірної популярності, хоча цими видами спорту професійно не займався ніколи.

Усейн Болт

Усейн Болт

Один з найвідоміших легкоатлетів сучасності – Усейн Болт, число олімпійських золотих нагород якого досягає 9. Починаючи з Ігор, які проходили в Пекіні, Болт незмінно ставав чемпіоном у трьох номінаціях: на 100-метрових і 200-метрових дистанціях, а також в естафеті 4 х 100 м. Виступає спринтер за Ямайку, яка завдяки йому відмінно себе показує в бігових видах спорту. Проте одна з медалей Усейна під питанням: на Олімпіаді 2008 року в складі естафетної збірної Ямайки був Нест Картер, у якого виявили у крові допінг. Якщо суд приклад рішення про позбавлення цього спортсмена завойованих медалей, Болт перетвориться в восьмикратного чемпіона Олімпійських Ігор.