Самий швидкий плавець у світі

Плавання ще в глибоку давнину було надзвичайно популярним видом спорту. З часом інтерес до нього тільки збільшився. Молоді люди, що бажають досягти успіху у великому спорті, часто віддають перевагу плаванню. Але якими б привабливими не були перспективи, досягти чудових результатів у цьому виді спорту вдається лише одиницям. Нинішній самий швидкий плавець у світі доклав максимум зусиль, щоб стати рекордсменом і неодноразово виборювати першість у змаганнях різного рівня.

Майкл Фелпс – самий швидкий плавець на планеті

Сьогодні весь світ захоплюється досягненнями американського плавця Майкла Фелпса, який багато разів встановлював рекорди на різних дистанціях. Цьому спортсменові вдалося показати чудові результати в багатьох стилях, що свідчить про його унікальні здібності та завзятості. Ще в дитинстві він демонстрував вражаючі результати: Майкл в 10-річному віці виграв змагання серед юніорів, показавши рекордні результати в своїй віковій категорії.

Майкл Фелпс

Розвиток спортивної кар’єри

У перший раз брати участь в Олімпійських іграх Фелпсу вдалося ще в 15 років. Він показав чудові результати у відбірковому турнірі, і був зарахований в команду плавців, що представляють США. Але в Сіднеї удача не була на боці юнака, і його кращим результатом стало лише п’яте місце.

Майклу знадобився лише рік, щоб реабілітуватися після невдачі на Олімпіаді. Вже в 2001 році на світовому чемпіонаті з плавання він не тільки завоював золоту медаль, але і став наймолодшим рекордсменом у цьому виді спорту.

Майкл Фелпс

У наступних чотирьох Олімпіадах Майкл Фелпс невпинно доводив свою майстерність і завоював 23 золота на різних дистанціях. Неймовірних успіхів спортсмен досяг на Олімпійських іграх у Пекіні, які проходили в 2008 році. Спортсмену вдалося лідирувати у всіх змаганнях, в яких він брав участь. У його скарбничці знаходиться 23 золотих нагороди. Фелпс став єдиним спортсменом, який завоював стільки золотих медалей.

Секрет успіху

Сам Майкл вважає, що домогтися неймовірних результатів у плаванні йому допомогло його невпинне бажання бути кращим у своєму виді спорту. Він цілком віддавався тренувань ще з самого дитинства і ретельно вивчав усі тонкощі різних стилів плавання. Майкл ніколи не зупинявся на досягнутому, і намагався вдосконалювати свої вміння.

До того ж, стати найшвидшим у світі плавцем Фелбсу допомогло незвичайна будова тіла:

• довгастий торс;
  • широкі плечі;
  • незвично довгі руки;
  • великі стопи;
  • трохи закороткі ноги.

Майкл Фелпс

Таке поєднання є ідеальним для плавця. Воно дозволяє рухатися у воді з високою швидкістю, що і посприяло вдалою кар’єрі Майкла.

Прощання з великим спортом

Олімпіада 2016 року стала останньою в спортивній кар’єрі Майкла Фелпса. Спортсмену на іграх в Ріо-де-Жанейро вдалося завоювати 5 золотих медалей. Після такого вдалого виступу Майкл заявив, що йде з великого спорту. Спортсмен вирішив своєчасно закінчити кар’єру, не чекаючи черги невдач. Безсумнівно, досягнення Фелпса буде важко побити молодим талановитим плавцям. Спортсмен надовго залишиться в історії як найрезультативніший плавець та багаторазовий рекордсмен.

Майкл Фелпс

Сезар Сьєло Фільо

Найшвидшим плавцем планети можна назвати і спортсмена з Бразилії Сьєло Фільо. Цього 11-кратному чемпіону світу вдалося встановити рекорди з плавання, які на сьогоднішній день не вдалося побити іншим плавцям. Він зміг у 2009 році проплисти пятидесятиметровую дистанції вільним стилем за 46,91 секунди.

Сьєло Фільо є єдиним в Бразилії плавцем, якому вдалося завоювати першість на міжнародних змаганнях з плавання. Це зробило його національним героєм. Золотим часом для плавця був період з 2008 по 2013 рік. Тоді спортсмен показував чудові результати на змаганнях, приносячи золото своїй команді. Він був справжнім майстром з плавання на коротких дистанціях.

Відвернулася удача від спортсмена останнім часом. Фільо показав не найкращі результати у відбірковому турі перед Олімпіадою 2016 року і не увійшов в бразильську команду. У попередніх запливах йому дісталося лише третє місце.

Досягнення знаменитого плавця

Сьєло Фільо вперше голосно заявив про себе в Індіанаполісі, вигравши срібну медаль у міжнародних змаганнях з плавання. Після цього йому вдалося стати 11-разовим чемпіоном світу. Спортсмена 7 разів нагороджували золотою медаллю на Панамериканських іграх. З кожним роком він демонстрував кращі результати.

Вдалим для спортсмена був 2007 рік. Фільо зміг завоювати 7 перших місць і 5 разів встановив рекорди на різних дистанціях. Ще через два роки, беручи участь в чемпіонаті світу з плавання, спортсмен показав чудові результати і був 5 разів нагороджений золотими медалями. На цих змаганнях йому вдалося 4 рази стати рекордсменом. Чемпіонат з плавання 2011 року додав до колекції спортсмена ще 4 золотих медалі.

Неприємні моменти в кар’єрі Сьєло Фільо

Несолодко довелося відомому плавцеві в 2011 році. У той час у крові спортсмена було виявлено заборонену речовину – фуросемід. Крім Фільо, такий препарат знайшли в аналізах ще трьох бразильських плавців. Спортсменам загрожувала дискваліфікація перед чемпіонатом світу з плавання, що проходили в Шанхаї.

Фільо та іншим плавцям з Бразилії вдалося довести Національної федерації плавання, що вони стали випадковими жертвами. В їх кров препарат потрапив вітамінів, які беруть спортсмени. Після досліджень виявилось, що вітамінний комплекс, призначений плавцям, є підробкою. Спортсменам вдалося звільнитися лише попередженнями.

Але справа з забороненим препаратом набирало обертів. Рішення федерації опротестувала ФІНА. Остаточну крапку в цій суперечці поставив Спортивний арбітражний суд. На засіданні, що проходили в Лозанні, було схвалено рішення федерації з плавання, і спортсмени не були дискваліфіковані.

У 2016 році Фільо заявив, що він залишає великий спорт. Відомий плавець ще довго буде прикладом для спортсменів-початківців.