• Ім’я: Кайса Мякяряйнен ( Kaisa Mäkäräinen )
  • Зріст: 171
  • Діяльність: біатлоністка, лижниця
  • Сімейний стан: не заміжня

Кайса Мякяряйнен: біографія

Кайса Леэна Мякяряйнен – дуже популярна фінська біатлоністка, причому за неї хворіють любителі зимових видів спорту не тільки з рідної країни, але й росіяни, норвежці, німці. За кількістю фан-клубів в різних країнах Кайса однозначно перебуває в лідерах. Серед спортивних досягнень у біографії Кайси Мякяряйнен є медалі всіх кольорів на чемпіонатах світу, два Кубка світу, безліч кубків в особистих гонках. Крім того, вона чотири рази вигравала світова першість з літнього біатлону, а в 2013 році навіть змогла стати кращою в рідному виді спорту, а у швидкісних лижних гонках.

Фото Кайси Мякяряйнен | Біатлонна родина

Кайса народилася на початку 1983 року у простій родині. Її батько Урхо Мякяряйнен був водієм автобуса, а мама Ейра викладала в середній школі. Все дитинство дівчинки та її молодших братів Туомаса і Яакко пройшло в селі Ристиярви в центральній частині Фінляндії. Так як в тій місцевості сніг лежить досить тривалий час, то багато дітей починають кататися на лижах чи не відразу після того, як навчаться ходити.

Кайса Мякяряйнен в дитинстві

Вже в 4 роки Кайса брала участь у змаганнях | RussiaSport

Маленька Мякяряйнен не стала винятком: зовсім малою вона вже впевнено стояла на лижах, а в чотири рочки взяла участь у своїх перших змаганнях. Зростання Кайси Мякяряйнен як спортсменки дозволив їй вчитися у спеціалізованій спортивній школі «Sotkamo», після якої вона стала студенткою Університету східної Фінляндії, де отримала спеціальність «Викладач фізичного виховання».

Біатлон

В біатлон Кайса Мякяряйнен потрапила тільки в 20 років, до цього займаючись виключно «чистими» лижними гонками, без стрілянини. Через рік її вже включили до збірної, а в 2007 році дівчина вперше піднялася на п’єдестал пошани, вигравши дві бронзові медалі на етапах в Поклюці і Рупольдінгу. Кар’єра Кайси розвивалася – новий сезон, нові медалі, вже срібні. І раптом – складна травма коліна. Лікарі навіть почали готувати Мякяряйнен, що великий спорт для неї в минулому. Але вона змогла повернутися в біатлон.

В біатлон Мякяряйнен прийшла тільки в 20 років | Фанати Біатлону

І хоча перший рік після операції у Кайси не задався, в 2011 дівчину чекав справжній тріумф. По-перше, вона виграла віце-чемпіонство на Чемпіонаті світу в Ханти-Мансійську, по-друге першою в Фінляндії стала володаркою Кубка світу, а по-третє, виявилася однією з небагатьох біатлоністів, хто не пропустив жодної гонки в сезоні. Такий успіх закріпили і офіційні регалії: в рідній країні Мякяряйнен була названа кращою спортсменкою року, значно випередивши у рейтингу відомого лижника Матті Хейккинена і національну збірну з хокею.

Фото Кайси Мякяряйнен

У Кайси дуже багато медалей різного калібру | Інформаційний центр Фінно-угорських народів

Продовжує збирати медалі Кайса і тепер. Всього на 2016 рік на рахунку фінської біатлоністки, або як її називають Фінської ракети, 62 призові місця на етапах Кубка світу, в тому числі перемоги в естафетах і другі місця в особистих змаганнях в останньому сезоні 2016/17. Варто додати, що коли сходить сніг і настає тепла пора року, спортсменка не поспішає розслабитися і відпочивати. Вона тренується в літньому обмундируванні, тобто на роликових лижах, і регулярно бере участь у літніх чемпіонатах світу з біатлону.

Мякяряйнен на літньому чемпіонаті з біатлону | ERR

Такі змагання Кайса вигравала вже чотири рази. Також вона не забуває, що закінчувала лижну секцію, тому змагається і з місцевими фінськими лижниками, причому одного разу, в 2013 році, зуміла обігнати всіх і стати чемпіонкою Фінляндії. Кайса Мякяряйнен вже завоювала право називатися символом жіночого біатлону, тому має армії шанувальників не тільки у себе на батьківщині, але і у всьому світі.

Особисте життя

На думку багатьох людей, жінка повинна виходити заміж до 25-ти років. Але фінська біатлоністка абсолютно з цим не згодна. Вона вважає, що шлюб і професійна спортивна кар’єра несумісні, тому Кайса Леэна Мякяряйнен особисте життя змінювати не поспішає.

Кайса Мякяряйнен і Яркко Силтакорпи

З бойфрендом Яркко Силтакорпи | Біатлонна родина

У неї є коханий чоловік, та дівчину цілком влаштовує статус їх романтичних відносин. Коханого Кайси звуть Яркко Силтакорпи. Він теж має відношення до зимових видів спорту, але не як учасник змагань, а як сервисмен, тобто Яркко займається організацією і обслуговуванням етапів гонок з біатлону та лиж.